W środę, 29 marca Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie otworzył swoje drzwi dla uczniów szkół podstawowych i zaprezentował bogatą ofertę edukacyjną.

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z ważniejszych decyzji, jaką młodzi ludzie muszą podjąć w swoim życiu – zaznacza Ewa Teperska, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie – Dzisiaj otworzyliśmy swoje drzwi bardzo szeroko dla zainteresowanych naszą szkołą. Połączyliśmy to z niem patrona. Najważniejsze jest to, by młodzież poznała ofertę edukacyjną szkoły i opracowała sobie plan dalszej edukacji. Wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna rzecz, kluczowym jest by młodemu człowiekowi pomóc podjąć odpowiednią decyzję. Właśnie podczas tego dnia otwartego to robimy.

,,Pułaski” podczas dnia otwartego skupił się na promowaniu swojej oferty. Jednak goście mogli także wziąć udział w atrakcjach, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

– Takim dodatkiem do tego są przygotowane przez nas i uczniów atrakcje. Pokazy pierwszej pomocy, salonik języków obcych, zagadek logiczno-matematycznych, kawiarenka – mają za zadanie dzień otwarty uatrakcyjnić. Jednak najważniejsze jest przedstawienie naszej oferty. Tylko u nas znaleźć można takie kierunki, jak technik elektryk, technik transportu drogowego, technik obsługi przemysłu tagrowo-wystawienniczego.

Gwar, który tego dnia panował w placówce, był oznaką, że dni otwarte przyciągnęły sporo zainteresowanych.

– Z roku na rok mamy coraz więcej młodzieży, która do nas przychodzi i dopytuje. Dobrze to świadczy o młodych ludziach, bo to pokazuje, że młodzi podejmują świadomie decyzje, nie chcą przypadkowości, chcą wybrać to, co ich interesuje i da dobrze płatną pracę w przyszłości. Często przychodzą oni z rodzicami. W tym czasie pojawiają się także nasi absolwenci, którzy polecają szkołę swoim dzieciom.

Warto odwiedzić również stronę internetową ZSME, na której znajduje się szczegółowa oferta szkoły.

LN

Galeria: Radio Fiat

Dni otwarte w ZSME

Skip to content