„Dobry start” dla uczniów

Fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Od dzisiaj (2 lipca) można składać wnioski o przyznanie środków w ramach kolejnej edycji programu „Dobry start”. Świadczenie, zwane inaczej „300+”, wypłacane jest rodzinom i opiekunom na zakup wyprawki szkolnej. Dokumenty można składać przez internet.

Pomoc finansowa przysługuje każdemu uczącemu się dziecku w wieku 7-20 lat, a w przypadku niepełnosprawnych do 24 roku życia. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek online, o czym przypomina Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

– W poprzedniej kampanii prezydenckiej Andrzej Duda rozmawiał z rodzinami o tym, czego najbardziej potrzebują. Rozmowa dotyczyła m.in. kredytów „chwilówek”, branych przez rodziców i opiekunów na potrzeby wyposażenia dzieci do szkoły. Tak zrodził się pomysł programu „Dobry start”. Wnioski o kolejne świadczenie można składać od dzisiaj (2 lipca). Tym, którym uda się to zrobić w ciągu trwania wakacji, otrzymają środki do końca września. Można też poczekać i złożyć wniosek do końca listopada.

Wniosek może złożyć jeden z rodziców, opiekun prawny lub osoba sprawująca opiekę, która wystąpiła do sądu o przysposobienie dziecka. Jak dodaje Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci.

– Zachęcamy do szybkiego składania wniosków, ponieważ środki szybciej pojawią się na koncie. Od 1 sierpnia będzie można je składać również drogą papierową. Program „Dobry start” realizowany jest już od trzech lat. W tym roku także będzie realizowany tak jak wszystkie programy społeczne.

Od zeszłego roku środki przysługują także uczniom szkół dla dorosłych oraz policealnych. Programem objęte są też dzieci wychowywane w rodzinach zastępczych. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

ABK/IAR

Skip to content