Częstochowskie Ogniwo Policji Konnej/fot. Radio Fiat

Jeśli kochasz zwierzęta i chciałbyś z nimi pracować, zgłoś się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Jednostka konna szuka chętnych do zasilenia swoich szeregów. Służbę rozpocząć może policjant, który ukończy 3-miesięczne szkolenie zakończone egzaminem.

W całej Polsce zlokalizowanych jest 6 pododdziałów policji konnej. Częstochowskie ogniwo KMP funkcjonuje natomiast od 1998 roku. – Jeśli jest taka potrzeba, zabezpieczamy imprezy masowe, uczestniczymy podczas patroli terenów zielonych i terenów trudno dostępnych. Obecnie mamy jeden  wakat – tłumaczy mł. asp. Przemysław Wiza z Policji Konnej w Częstochowie:

– Obecnie w Ogniwie Konnym w Częstochowie służy 11 policjantów i 12 koni. Jest jeden wakat, dlatego poszukujemy kandydata. Aby pełnić służbę w tej specyficznej komórce, najpierw należy złożyć odpowiednie dokumenty w celu przyjęcia do jednostki policji. Podstawowe wymagania dla kandydatów to: posiadanie predyspozycji do pełnienia służby w szeregach policji, obywatelstwo polskie, nieposzlakowana opinia, odpowiednia zdolność psychiczna i fizyczna do służby w formacjach uzbrojonych. Nie mogą być to tez osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa lub przestępstwo skarbowe. Dodatkowo punktowane jest posiadanie m.in. wykształcenia wyższego, tytułu ratownika medycznego, posiadanie prawa jazdy oraz znajomość języka obcego. Szczegółowe informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym można znaleźć na stronie Śląskiej Policji w zakładce „rekrutacja”.

Pierwszy termin przyjęć do jednostki konnej to 23 lutego. Kolejny 20 kwietnia, a następne 13 lipca, 15 września, 3 listopada oraz 30 grudnia:

– Chętni do pełnienia służby w Ogniwie Konnym po pozytywnym zdaniu egzaminów i przyjęcia do służby oraz przebyciu szkolenia podstawowego, mogą starać się o rozpoczęcie służby w Ogniwie Konnym. W przypadku większej ilości kandydatów w pierwszej kolejności brani są pod uwagę policjanci posiadający: doświadczenie w pracy z koniem, umiejętności jeździeckie, prawo jazdy kategorii C lub B+E.

Dokumenty kandydatów do służby w policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5.

ABK

Skip to content