Dopłaty 2021: tylko przez internet do 17 czerwca

Dopłaty/fot. ARiMR

Na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i dopłaty obszarowe za 2021 rok pozostały już tylko 2 tygodnie. Obecnie o dopłaty można ubiegać się jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, a Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian w formie papierowej. Nie warto zwlekać ze złożeniem wniosku. Kto nie zrobi tego do 17 czerwca, będzie miał pomniejszone należne dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin złożenia wniosków upływa 12 lipca.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów bądź obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji. Wszelkie wątpliwości można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00). W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych.

Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 rolnicy, którzy chcą odwiedzić biura powiatowe proszeni są o wcześniejsze umówienie się na konkretny termin. Pozwoli to uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.

Przypominamy, że 4 czerwca placówki ARiMR są nieczynne. Tego dnia nie będzie można więc skorzystać ani z pomocy pracowników Agencji, ani z konsultacji z pracownikami infolinii.

Do 2 czerwca do Agencji wpłynęło ok. 922 tys. wniosków. Złożyło je ok. 71% uprawnionych.

Źródło: ARiMR

Fot. ARiMR
Skip to content