Doroczna modlitwa Kapituły Archikatedralnej za zmarłych kanoników

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo przewodniczył w poniedziałek, 4 marca w kaplicy Najświętszego Sakramentu bazyliki archikatedralnej św. Rodziny w Częstochowie Mszy św., która rozpoczęła zebranie Kapituły Bazyliki Archikatedralnej. Eucharystia była sprawowana za zmarłych kanoników Kapituły.

– “Czy w życiu, czy w śmierci należymy do Pana”, dlatego pamięć modlitewna o tych, którzy nas poprzedzili, zarówno o biskupach, jak i o kapłanach, musi trwać – powiedział Radiu Fiat abp Wacław Depo. – To jest Kościół, który żyje, a oni żyją w Bogu i z pewnością przyczyniają się za nami. My polecamy ich miłosierdziu Bożemu, czyli tej miłości, która jest potężniejsza od śmierci – dodał metropolita częstochowski.

Cel zebrania kanoników przedstawił prepozyt Kapituły Archikatedralnej św. Rodziny w Częstochowie ks. dr Teofil Siudy. – Zgodnie ze statutem Kapituły raz do roku mamy takie uroczyste spotkanie, podczas którego modlimy się za zmarłych kanoników naszej Kapituły. Następnie, podczas obrad, poruszamy różne bieżące sprawy. Wszystko kończy się błogosławieństwem abp. Wacława Depo na kolejny rok pracy

Ks. dr Teofil Siudy powiedział, że wyzwania Kapituły są tożsame z wyzwaniami archidiecezji. – Kapituła włącza się przede wszystkim w życie modlitewne – w archikatedrze i na Jasnej Górze.

Zebranie Kapituły Archikatedralnej miało miejsce w święto św. Kazimierza. W tym dniu imieniny obchodził dziekan Kapituły ks. prof. Kazimierz Szymonik.

Maciej Orman

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content