“Dotacje (i nie tylko) na innowacje” – konferencja dla małych i średnich przedsiębiorstw

park (1)

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie zaprasza małych i średnich przedsiębiorców z województwa śląskiego do udziału w bezpłatnej konferencji pod hasłem “Dotacje (i nie tylko) na innowacje”. Konferencja jest wynikiem uruchomienia głównych konkursów, w których przedsiębiorcy sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą ubiegać się o dotacje unijne.

– Będzie można uzyskać informacje z pierwszej ręki od najważniejszych osób, które reprezentują instytucje przyznające dotacje, głównie na inwestycje innowacyjne. Dlatego też będziemy mówić o tak zwanym kredycie na innowacje technologiczne (…). Będziemy mówić o bardzo popularnym konkursie dla małych i średnich przedsiębiorców, który już został ogłoszony przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Nabór wniosków rozpocznie się w połowie listopada i będzie trwał do pierwszego tygodnia stycznia – informuje Marcin Kozak, prezes ARR.
Podczas konferencji pojawi się również temat programu “Inteligentny rozwój”, z którego przedsiębiorcy mogą pozyskać największe sumy na prace badawczo-rozwojowe. – Będziemy mówić także o tym, jakie instrumenty inżynierii finansowej mamy do dyspozycji w okresie programowania 2014 – 2020 (…). Nie ma już dotacji na proste inwestycje, są tylko dotacje na innowacje – dodaje prezes Kozak.
W drugiej części konferencji odbędzie się część warsztatowa. Równolegle prowadzone będą dwa warsztaty. Pierwszy warsztat posłuży pozyskaniu wiedzy, w jaki sposób pozyskać dotacje na kredyt na innowacje technologiczne. Drugi warsztat będzie dotyczył innowacji w MŚP.
Aby wziąć udział w konferencji, należy potwierdzić swoją obecność poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.arr.czestochowa.pl bądź pod numerem telefonu 34 360 56 88.

KK

Skip to content