Warsztaty Bożonarodzeniowe to inicjatywa Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Górnej w Częstochowie. W najbliższą sobotę, 14 grudnia uczniowie szkół podstawowych wraz z rodzicami z całego miasta mogą wziąć udział w szerokiej gamie zajęć, zabaw oraz turniejów.

Program przygotowany został specjalnie dla dzieci i młodzieży od zerówki do siódmej klasy szkoły podstawowej.

– Będą rodziny z naszymi dziećmi, które chcą spędzić czas w szkole, kiedy nie ma nauki, można się zatrzymać, a rodzice mogą ze sobą porozmawiać. Będą oni także zapraszani do różnych działań, jednak chodzi nam głównie o otwartość na dzieci i zaplanowane przez nas działania – informowała s. Immolata Jastrzębska ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny.

W programie przewidziano m.in. zajęcia plastyczno-techniczne, warsztaty świąteczne z klockami Lego, kodowanie na dywanie oraz turniej tenisa stołowego.

– Tego typu warsztaty w czasie Adwentu i wzmożonych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia zaplanowaliśmy po raz pierwszy. Jesteśmy jedyną szkołą w Częstochowie, która podjęła taką inicjatywę. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej szkoły, aby spędzić wspólnie ten czas – dodała siostra, dyrektorka szkoły.

O tym, jakie atrakcje przygotowano dla uczestników warsztatów, mówią uczniowie klas 0-3 z Katolickiej Szkoły Podstawowej:

– Dzieci przyjdą z różnych przedszkoli i szkół, żeby zobaczyć, jak wygląda nasza placówka. Młodsi będą dokańczać przygotowaną wcześniej choinkę oraz wykonają bombki. Zorganizujemy także warsztaty z klockami Lego oraz mikołajkowy turniej tenisa stołowego – przyznali dumnie młodzi uczniowie.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10:30 w budynku szkoły przy ul. Górnej 12.

BNO
Fot.: archiczest.pl

Skip to content