Duże kolejki w Biurze Paszportowym

Do Biura Paszportowego w Częstochowie do 28 lutego z wnioskiem mogli przychodzić klienci, którzy rezerwowali miejsce przez internet. Od 1 marca zostały przez urząd zniesione epidemiczne obostrzenia, więc mieszkańcy teraz mogą przyjść „prosto z ulicy”, nie tylko z wnioskiem internetowym. Biuro Paszportowe w Częstochowie otwarte jest od poniedziałku do czwartku od godziny 7.30 do 15.30, jedynie w piątek krócej do 13.30. Częstochowianie stoją w długich kolejkach by wyrobić paszport, albo odebrać gotowy dokument. Przychodząc rano urząd wydaje około 35 numerków dziennie. Mieszkańcy narzekają na długie kolejki, ale również na to, że nie można skontaktować się telefonicznie z urzędem, bo nikt nie odbiera.
Zapytaliśmy się mieszkańców jak długo czekają, odpowiedzi były różne:

Jestem od 5 rano, po prostu wszystko tutaj idzie chaotycznie, trochę ludzi z ulicy trochę rezerwacji internetowych, tak wszystko pomieszane bardzo.

My od 8 jesteśmy, ale mąż był od 4 rano. 

Jestem już tutaj trzeci raz, a pani tu już szósty i nadal nie możemy się dostać. 

Mąż przyjechał o 6 zarezerwował kolejkę, żeby pobrać numerek, a my przyjechałyśmy o 8 i tak czekamy. 

Próbowaliśmy się również skontaktować z Biurem Paszportowym w Częstochowie, ale nikt nie odbierał naszych telefonów. Na miejscu również nikt nie chciał z nami rozmawiać.

Skip to content