Dwa kolejne szpitale polowe na Śląsku

Fot. gov.pl

Powstaną kolejne dwa szpitale polowe w Pyrzowicach oraz Ustroniu dla osób zakażonych koronawirusem. Łącznie na Śląsku będą trzy szpitale polowe. Pierwszy powstaje w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Jako lokalizację jednego z nich wybrano hangar odizolowany od części cargo oraz części dla pasażerów na lotnisku Katowice w Pyrzowicach. Szpital nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie portu lotniczego. Wybór hangaru wynika z przepisów sanitarnych, jakie muszą być zachowane.

Kolejny szpital polowy będzie zlokalizowany na terenie uzdrowiska w Ustroniu. Powodem wyboru tej lokalizacji była nowoczesna infrastruktura, którą w prosty sposób można dostosować do funkcji szpitala. Powstanie również izolatorium dla osób przechodzących COVID-19 bezobjawowo lub o szczątkowych objawach.

Za powstanie dwóch nowych szpitali odpowiada Spółka Skarbu Państwa Węglokoks. O przedsięwzięciu mówi rzecznik spółki Węglokoks, Jarosław Latacz:

To nie było robione przedsięwzięcie na podstawie biznes planu. Zostaliśmy zobligowani decyzją premiera, aby uruchomić na terenie województwa śląskiego dwa szpitale COVID-owe. W tej chwili trwają pracę związane z uruchomieniem tego szpitala. Chodzi o to, żeby to było uruchomione szybko.

Prace nad szpitalami już ruszyły i mają zostać ukończone w ciągu trzech tygodni.

KP

Skip to content