Dwa oddziały szpitalne z Tysiąclecia będą przeniesione na Parkitkę

Niepokój wśród częstochowian wzbudziły ostatnio informacje o planowanym przeniesieniu dwóch oddziałów ze szpitala przy ul. PCK do placówki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Bialskiej. Chodzi o oddziały neurologiczny i udarowy, a więc oddziały o dużym znaczeniu medycznym , na których leczeni są pacjenci często w stanie ciężkim.
O przyczynach takich działań mówi rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Dariusz Tworzydło:
– Przeniesienie oddziałów neurologicznego i udarowego z PCK na ul. Bialską spowodowane jest problemami z obsadzeniem dyżurów na PCK. Postanowiliśmy połączyć oddziały i w związku z tym przenoszone są na Bialską. Zmiana nastąpi kiedy dopełnimy wszelkich formalności i procedur, będzie to w najbliższych tygodniach.
Największy niepokój mieszkańców Częstochowy wzbudza to, czy nie ulegnie zmianie liczba dostępnych dla pacjentów łóżek. Dariusz Tworzydło uspokaja, że podejmowane są wszelkie działania, by do takiej sytuacji nie doszło:
– Robimy wszystko, aby zabezpieczyć naszych pacjentów. Liczba łóżek udarowych pozostanie dokładnie na tym samym poziomie. Jeżeli chodzi o łóżka na neurologii, podejmujemy działania, żeby także pacjenci nie ucierpieli.
Przedstawiciel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego informuje również, że nic mu nie wiadomo, aby do podobnych sytuacji miało dochodzić w odniesieniu do innych oddziałów szpitalnych. Zapewnia również, że połączenie oddziałów nie będzie się wiązać z redukcją zatrudnienia.

Skip to content