Fot. Radio Fiat

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa od 17 października na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego obowiązuje czerwona strefa. Obostrzenia i nowe zasady objęły także urzędy i instytucje.

Obsługa interesantów w urzędzie miasta w Częstochowie funkcjonuje tak samo jak w strefie żółtej. Poziom bezpośredniej obsługi został utrzymamy na tym samym poziomie. Urzędnicy pracują w rygorze sanitarnym, w maseczkach i rękawiczkach, z zachowaniem odległości pomiędzy sobą. Przy wejściu jest dozownik z płynem odkażającym, dwa razy dziennie dezynfekowane są powierzchnie, takie jak klamki i poręcze. Więcej na temat funkcjonowania instytucji w tym szczególnym czasie mówi rzecznik urzędu miasta, Włodzimierz Tutaj.

– Preferowany kontakt to kontakt telefoniczny, mailowy oraz poprzez platformę ePUAP. Rozumiemy jednak, że w niektórych sprawach wizyta w urzędzie jest niezbędna, stąd dalej jest możliwość bezpośredniej obsługi interesantów. Natomiast w związku z zaostrzoną sytuacją epidemiologiczną nie będziemy szerzej otwierać urzędu. Namioty będą pojawiać się na zewnątrz przy ul. Waszyngtona, aby ułatwić interesantom oczekiwanie na swoją kolej.

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie działa na zasadzie półotwartej. Aby załatwić sprawę w urzędzie należy umówić się na wizytę telefonicznie. Obecną sytuacje przedstawia szczegółowo dyrektor PUP – Piotr Urbaniak.

– Przede wszystkim preferujemy rejestracje elektroniczną. Natomiast dla osób, które nie posiadają profilu zaufanego, mamy uruchomioną rejestracje stacjonarną. W zależności jak się zwalniają się terminy czas oczekiwania na wizytę w urzędzie trwa około 2 tygodni.

Sytuacja wygląda podobnie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie. Aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy konieczny jest kontakt z drugą osobą. Pojazdy jak i sale egzaminacyjne są na bieżąco dezynfekowane oraz ozonowane. Na teren ośrodka mogą wejść tylko osoby umówione na egzamin, w maseczce lub przyłbicy. O tym jak wygląda obsługa interesantów oraz przebieg egzaminu mówi kierownik wydziału realizacji egzaminów państwowych WORD – Grzegorz Nowak

– Jeżeli chodzi o zapisy na egzamin odbywają się one wyłącznie internetowo poprzez platformę InfoCar. Sposób egzaminowania odbywa się w rygorach sanitarnych. Należy mieć maseczkę oraz rękawiczki ochronne. Osoba egzaminowana może wejść na teren ośrodka na 10 min przed planowaną datą egzaminu. Te same zasady sanitarne obowiązują na egzaminie praktycznym i teoretycznym.

Zachęcamy do monitorowania aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się region częstochowski, gdyż zmienia się ona dynamicznie.

AS

Skip to content