Dzieci przygotowują laurki dla bezdomnych

Dolina Miłosierdzia, wraz z działającą przy niej fundacją „ufam Tobie”, organizują akcję pod nazwą „Dzieci pomagają św. Mikołajowi”. Najmłodsi mają za zadanie przygotować świąteczne laurki i kartki, które następnie zostaną przekazane dla osób chorych, samotnych i tych, które korzystają z pomocy kuchni dla ubogich działającej w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia.

– To co robimy najlepiej podsumować słowami, że każdy z nas może zostać św. Mikołajem, także najmłodsi. Jestem pewna, że osoby, które otrzymają kartki będą miały ogromną niespodziankę i docenią włożoną przez dzieciaki prace. W akcji uczestniczą dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego, ale nie tylko. To nie pierwszy raz kiedy takie wsparcie jest okazywane przez dzieci. Całkiem niedawno, na początku pandemii, najmłodsi tworzyli laurki dla lekarzy i służb medycznych – mówiła Jolanta Kobojek, prezes fundacji „ufam Tobie”.

Laurki i kartki można dostarczać do niedzieli zanosząc je bezpośrednio do zakrystii parafii Miłosierdzia Bożego lub przesłać pocztą na adres Doliny Miłosierdzia lub fundacji. Twórczość najmłodszych można też wysłać przez facebooka.

Skip to content