Dzięki tej prostej technologii jest ci ciepło. Sprawdź, o jakie kurtki przejściowe chodzi

Artykuł sponsorowany……………Dzięki tej prostej technologii jest ci ciepło. Sprawdź, o jakie kurtki przejściowe chodzi

Wiosna – po jesiennej szarudze i mroźnej zimie przychodzi czas, gdy nie możemy się doczekać pierwszych cieplejszych podmuchów. Jest jednak bardzo kapryśna: w jednej chwili możesz trząść się z zimna przez siarczyste marcowe mrozy, a w kolejnej ściągać wszystkie cieplejsze warstwy przez palące słońce. Oto pora na kurtkę damską przejściową – lekką i jednocześnie ciepłą – idealną na wiosnę.

Czas na wiosenną kurtkę

Ostatnie tygodnie zimy to najodpowiedniejszy moment na uzupełnienie garderoby na cieplejsze miesiące. To jednak tak naprawdę ostatnia chwila, kiedy nowa damska kurtka przejściowa powinna znaleźć się w szafie. Choć zakupy na ostatnią chwilę mają wiele zalet, bo zazwyczaj wiążą się ze sporymi zniżkami, to jednak pewnie nie raz zorientowałaś się, kiedy najlepsze modele sprzątnięto ci sprzed nosa, że nie warto zwlekać. Już z początkiem nowego roku wiele sklepów wyprzedaje zimowy asortyment, który ustępuje miejsca wiosennym kolekcjom damskich kurtek przejściowych. W styczniu i lutym pewnie jeszcze trzęsiesz się z zimna na myśl o wyjściu na zewnątrz bez zimowej kurtki puchowej, ale jeśli chcesz wiosną cieszyć się nową modną kurtką, wskazany jest wcześniejszy zakup. Jakie kurtki przejściowe damskie sprawdzą się na ten kapryśny okres?

Damska kurtka pikowana w najmodniejszym kolorze roku 2021 – słoneczna żółć

Damska pikówka: lepiej nie mogłaś wybrać!

Okres przejściowy między zimą a wiosną oraz latem a jesienią to o tyle trudny czas z punktu widzenia pogody, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo, jak się ubrać, żeby nie zmarznąć ani się nie przegrzać. O ile wraz z pierwszymi nieśmiałymi promykami ciągle zbyt jeszcze słabego słońca, chętnie ściągasz ciężką zimową kurtkę, o tyle szybko się orientujesz, że sama bluza nie wystarcza. Aura jest jeszcze ciągle zbyt chłodna na cienką kurtkę damską, ale jednocześnie zbyt ciepła na grube płaszcze. Poza tym w jednej chwili słońce przygrzewa tak, że jesteś gotowa biegać w samym t-shircie. Co jednak zrobić z nieporęczną w tym momencie kurtką?

Istnieje rozwiązanie wszelkich wiosennych rozterek pogodowych: pikowane kurtki przejściowe damskie od Denley. Technika pikowania sprawia, że jest ci wystarczająco ciepło, ale nie zbyt ciepło. Zresztą, nawet gdybyś wylewała z siebie siódme poty, nic nie stoi na przeszkodzie, by pikowaną kurtkę ściągnąć tak, aby nie przeszkadzała zarówno swym ciężarem, jak i nieporęcznością. Zacznijmy od początku…

Co sprawia, że te damskie kurtki przejściowe są idealne na wiosnę?

Pikowanie polega na zespalaniu ze sobą kilku warstw materiałów – najczęściej trzech – na które składają się: wewnętrzna podszewka, wypełnienie i materiał zewnętrzny. Aby warstwy się nie przesuwały, stosuje się przeszycia, które nie tylko utrzymują je na miejscu, ale także tworzą swego rodzaju „kieszonki” wypełnione ociepliną i… powietrzem. Owe „poduszki powietrzne” wpływają na nasz komfort cieplny, ponieważ kumulując ciepło oddawane przez ciało, jednocześnie doskonale izolują od chłodu pochodzącego z zewnątrz. Co więcej, damskie kurtki pikowane przejściowe są lekkie, a ocieplina, która stanowi ich wypełnienie, jest elastyczna i łatwo daje się kompresować do małych rozmiarów. Zatem w sytuacji, gdy będzie ci za ciepło, damską kurtkę pikowaną po prostu ściągniesz i zwiniesz w rulonik, albo poniesiesz w ręku.

Czarna pikowana kurtka damska z kapturem

Jakie damskie kurtki pikowane wybrać?

Na rynku są dostępne niezliczone ilości wzorów i kolorów przejściowych pikówek damskich. Na pewno podczas zmiennej aury, kiedy niejednokrotnie rezygnujemy z czapek, kurtki przejściowe damskie z kapturem będą odpowiednią opcją. Obecność kaptura sprawi, że nawet podczas chłodnych podmuchów, wiatr nie przewieje uszu, a fryzura wytrwa bez uszczerbków podczas niespodziewanych opadów deszczu. Sportowe kurtki przejściowe damskie w formie pikowanej sprawdzą się w wielu okolicznościach, także w bardziej oficjalnych stylizacjach. To opcja godna zakupu.