Dzielnice Parkitka i Północ w remontach

W Częstochowie kolejne ulice dzielnicy Północ są objęte pracami budowlanymi. W ramach wymiany nawierzchni, utrudnień w ruchu możemy spodziewać się na remontowanej ul. Wańkowicza od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do ul. Gajcego.

Fragmentami naprawiana będzie także ul. Fieldorfa – Nila. Poważniejsze utrudnienia napotykają kierowcy dzielnicy Parkitka, a dokładniej ul. Łódzkiej, która mocno zdezelowana, długo nie była modernizowana.

– Inwestycja dotyczy odnicna od Ronda 7 Dywizji Piechoty do ul. Poleskiej. Pierwszy etap prac już rozpoczęty, a teren budowy przekazany wykonawcy. Teraz nie będzie przejezdna ul Łódzka od ul. Małopolskiej do ul. Poleskiej. Zalecamy objazd przez Rondo 7 Dywizji Piechoty do ul. Obrońców Westerplatte i dalej ul. Szajnowicza-Iwanowa do ul. Okulickiego. Zamknięcie to jest niezbędne, bo prace będą prowadzone na szeroką skalę – opowiada o inwestycji rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik.

Wspomniana inwestycja zakłada przebudowę podziemnych instalacji oraz położenie nowego asfaltu i chodnika, którego dotychczas próżno było szukać. Zagospodarowana zostanie także zieleń wzdłuż drogi, bezpieczniej niż obecnie zorganizowane zostaną skrzyżowania z ul. Wawrzynowicza, Elsnera oraz Małopolską. Przebudowy w końcu doczekała się też ul. Sikorskiego.

– Druga, najgorsza dotąd ulica w tej części miasta także zyska nowe oblicze i charakter. Droga jest już remontowana i w przeciwieństwie do ul.  Łódzkiej zakończy się jeszcze w tym roku. Na przełomie lipca i sierpnia będziemy mogli oddać do użytku zupełnie nowy odcinek ul. Sikorskiego od ul. Łódzkiej do ul. Szajnowicza-Iwanowa. Obie te inwestycje opiewają na kilka mln. zł. – dodaje Hasik.

Ulica Łódzka w całości zmieni swoje oblicze za około dwa lata.

BNO