fot. Radio Fiat

Dzisiejszy poniedziałek to dzień szczególnie radosny dla dzieci. Wypada wtedy 1 czerwca, który w Polsce znany jest jako Dzień Dziecka.

Jak się okazuje, wielu rodziców z Częstochowy już przygotowuje się do tego dnia. Zapytaliśmy kilku z nich, w jaki sposób chcą go spędzić i co zamierzają wówczas podarować dzieciom.

– Przede wszystkim składam im życzenia i kupuję jakiś upominek. Możliwe, że pójdziemy też na lody lub pizzę – tak, żeby było rodzinnie – mówi jeden z rodziców. – Ja jestem raczej za atrakcjami niż prezentami, a to dlatego, że dzieci nie bardzo szanują zabawki, a z atrakcji mają chociaż jakieś wspomnienia. Najlepszy jest basen lub coś związanego z ruchem, bo dzieci są przecież bardzo aktywne – dodaje matka dwójki dzieci. – Na pewno spędzimy ze sobą trochę czasu – wyjedziemy gdzieś za miasto, np. do lasu. Kupię im jeszcze jakieś prezenty, typu zabawki, klocki LEGO, gry, czyli po prostu to, czym się interesują – stwierdza inna częstochowianka.

Dzieci, z racji, że zbliża się ich święto, również są podekscytowane. Przykładem są przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego “Niebiańskie Nutki” w Częstochowie, które powiedziały nam, co najbardziej podoba im się w Dniu Dziecka.

– To fajny dzień, dlatego, że rodzice dają prezenty – mówi jedno z dzieci. – To mój ulubiony dzień, dlatego, że dostaje się wtedy zabawki. Można powiedzieć, że to taki dzień zabawek – dodaje inne. – Fajne jest to, że można wtedy bawić się z rodzicami i chodzić z nimi na spacer – podsumowuje kolejne.

Dzień Dziecka to dzień pełen radości i miłości, pozwalający zacieśnić relacje z dziećmi. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, mnóstwa trafionych prezentów i spędzenia czasu w rodzicami w jak najlepszy sposób.

MSI

Skip to content