Fot. Miejskie Przedszkole nr 44 im. Janusza Korczaka w Częstochowie

To jedyny taki dzień w roku. Wyjątkowy i pełen szczególnej radości, zwłaszcza wśród najmłodszych. 1 czerwca to święto wszystkich dzieci, dlatego z tej okazji wszystkim maluchom składamy najserdeczniejsze życzenia. A żeby poznać lepiej ich świat, odwiedziliśmy grupę sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 44 im. Janusza Korczaka w Częstochowie.

O tym, że młody człowiek to świetny obserwator i naśladowca wiemy nie od dziś. Dodatkowo wiedzę chłonie jak „gąbka”, a na efekty nauki nie trzeba długo czekać. Jak się okazuje dzieci są nie tylko mądre, ale obeznanie ze sprawami państwa. Podczas rozmowy z przedszkolakami nawiązaliśmy również do niedawnego święta wszystkich mam, a także tego, co nas czeka pod koniec miesiąca. Dzień Ojca już 23 czerwca. Posłuchajcie kilku odpowiedzi na zadane przez nas pytania:

Kto to jest mama? Kto to jest tata?
– Mama to taki ktoś, kto nas urodził.
– Kocha i troszczy się o nas.
– Trzeba słuchać mamy.
– Z tatą można robić wiele fajnych rzeczy. Jeździć na rowerze, grać w piłkę czy iść na lodowisko.
– Tata też nas kocha. Troszczy się o nasze bezpieczeństwo.

Czym jest miłość?
– Miłość jest wtedy, jak ktoś nas bardzo kocha.
– Miłość to coś takiego, jak ma się kogoś w sercu.

Jak mówi jedna z nauczycielek – praca z dziećmi to nie tylko radość, ale również nauka życia:

– Są ciekawe świata. Potrafią zadawać bardzo trudne pytania i powodują to, że dorośli cały czas czegoś się przy nich uczą. Dzieci są radosne, otwarte. Uczą nas cieszenia się z tego, co jest malutkie. Im niepotrzebne są wielkie bogactwa. Potrzebna jest im przede wszystkim miłość.

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo radości i dalszej ciekawości świata oraz opieki Bożej na każdy dzień życia.

ABK

Skip to content