W kalendarzu data 1 czerwca jest wyjątkowa, szczególnie dla najmłodszych. To właśnie na samym początku miesiąca następującego po maju obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji grupy radosnych przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 21 odwiedziły redakcję Radia Fiat, gdzie mogły przyjrzeć się pracy dziennikarskiej oraz obejrzeć radiowe studia.

Przedszkolanki z placówki przy Przemysłowej – Elżbieta Mulczyk oraz Żaneta Zarębska nie kryły radości z możliwości, zabrania dzieci do radia i pokazania im miejsc, które są dla nich zupełnie nowe:

Dzisiejszy dzień bardzo miło spędzamy w Radiu Fiat. Zostaliśmy zaproszeni i chcieliśmy pokazać dzieciom, jak wygląda prawdziwa praca w radiu. Przez to dzieci zdobywają wiedzę na ten temat. Chcemy pokazać magiczne miejsca, w których jeszcze nie byli. Jest to jeden z elementów dzisiejszego Dnia Dziecka. Poza tym będziemy bardzo miło spędzać czas na różnych grach i zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

Staramy się zapewnić dzieciakom jak najwięcej atrakcji, gdyż one są ciekawe świata. Dzisiaj wybraliśmy się do radia, żeby zwiedzili sobie rozgłośnię i zobaczyli, na czym ta praca polega. No i widać, że dzieci są mega zadowolone.

Najmłodsi zafascynowani byli właściwie każdym pomieszczeniem oraz elementem wyposażenia redakcji. Opowiedzieli również, co sprawiło na nich największe wrażenie:

Dobrze spędzamy ten czas w radiu. Warto będzie zrobić Dzień Dziecka w radiu. Najbardziej nam się podobały ryby w akwarium, ale także studio nagrań oraz “serce radia”.

Wizyta przedszkolaków w radiu była owocem współpracy Radia Fiat, Edycji Świętego Pawła oraz Tygodnika Katolickiego Niedziela, które zorganizowały tegoroczny Dzień Dziecka. Oprócz redakcji radiowej dzieci mogły zwiedzać dzisiaj księgarnie Świętego Pawła oraz siedzibę Tygodnika Niedziela. Wszystkim najmłodszym życzymy spełniania marzeń w dniu ich święta i do zobaczenia, a może do usłyszenia.

Galeria fot. Radio Fiat

Dzień Dziecka w Radiu Fiat

Skip to content