Trzy Świnki/fot. Teatr im. Adama Mickiewicza

Zastanawiasz się, jaki prezent przygotować maluchowi z okazji Dnia Dziecka? Jedną z propozycji przygotował Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Na najmłodszych widzów czekać będą Trzy Świnki, które wraz z innymi zwierzętami opowiedzą historię z motywu znanej baśni braci Grimm.

– Będzie to pewne przekształcenie znanej wersji, ale walor edukacyjny oczywiście zostanie zachowany – tłumaczy reżyser spektaklu oraz dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza, Robert Dorosławski:

– Okres pandemii przyblokował nam działania związane szczególnie z młodziutką publicznością. Szkoły podstawowe i przedszkola zostały bowiem zamknięte, a nauka toczyła się w formie on-line. Na szczęście mogę powiedzieć, że wznawiamy naszą działalność, a dla maluchów przygotowaliśmy „Trzy Świnki”. To spektakl oparty na baśni braci Grimm, ale pozwoliłem sobie na przemycenie w nim pewnych „humoresek” związanych z teatrem. Fabuła jest nieco przekształcona. Zamiast wilka jest np. smok. Jest to przedstawienie, które podoba się najmłodszym.

Choć w tym roku nie będzie słodkiego poczęstunku, najmłodsi widzowie z pewnością będą zadowoleni:

– Dzień Dziecka w naszym Teatrze nie może niestety wyglądać tak, jak w latach poprzednich. Nie możemy zorganizować wspólnych zabaw czy przebieranek kostiumowych. Być może większą imprezę skierowaną do maluchów uda się zorganizować już za kilka miesięcy. Mamy taką nadzieję. Póki co, zapraszamy do obejrzenia wspaniałego spektaklu.

Spektakl pt. „Trzy Świnki” odbędzie się 30 maja o godz. 17.00. Dzień później o godz. 10.00 aktorzy również zagrają, natomiast na ostatnie przedstawienie wystawiane z okazji Dnia Dziecka teatr zaprasza 1 czerwca o godz. 10.00 oraz 18.00.

ABK

Skip to content