Dzień Dziecka z Caritas/ fot. Radio Fiat, archiwum

Słodkości, taniec, dobra zabawa i wiele niespodzianek – tak ma wyglądać Dzień Dziecka z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Wydarzenie przeznaczone dla maluchów rozpocznie się 10 czerwca z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Do tej pory, oprócz ubiegłego roku, w imprezie okolicznościowej uczestniczyło nawet kilkaset osób. Teraz, w dobie pandemii, udział tak licznej grupy prawdopodobnie nie będzie możliwy. To jednak nie zniechęca organizatorów, którzy dla najmłodszych częstochowian zaplanowali wiele ciekawych atrakcji. Szczegóły przybliża Marta Cierpiał z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej:

– To malowanie twarzy, zumba dla dzieci, dmuchańce, trampoliny czy strzelnica. Chcemy, żeby przyjechały także służby: policja, straż pożarna oraz wojsko. Każde dziecko otrzyma poczęstunek oraz prezent, który będzie mogło zabrać ze sobą do domu.

Choć do czerwca obostrzenia sanitarne mogą się jeszcze zmienić, ilość chętnych do udziału w imprezie pozostaje ograniczona:

– Postanowiliśmy zmienić trochę formę tej organizacji i przewidzieć, jaka ilość dzieci będzie. Chętnych do udziału w Dniu Dziecka zgłaszać będą szkoły. Zapisy prowadzone są w siedzibie Caritas. Do konkretnych atrakcji dzieci podchodzić będą w określonych grupach, także zachowamy pełne bezpieczeństwo.

Oprócz zabaw przygotowanych z okazji Dnia Dziecka Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza do udziału w wakacyjnych koloniach. Pierwsze 2 turnusy przeznaczone są dla dzieci, których rodzice są płatnikami KRUS. Kolejny wyjazd skierowany jest do maluchów w wieku 5-10 lat. Ostatni z planowanych wyjazdów rozpocznie się 22 sierpnia. Szczegóły w siedzibie Caritas.

ABK

Skip to content