Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

dzień

W środę częstochowianie będą mieli okazję przekonać się, że osoby z upośledzeniem umysłowym mają potencjał i przy odrobinie wsparcia oraz akceptacji potrafią go przekuć na coś fajnego. 18 maja będziemy w mieście obchodzić XVIII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Częstochowie zorganizuje tego dnia Marsz Godności, którego uczestnicy przejdą przez centrum miasta. To także okazja do wzięcia udziału w majowym pikniku czy przejażdżki zabytkowym tramwajem, podczas której serwowane będą pierniki i kawa przygotowane przez podopiecznych Częstochowskiego Centrum dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Przy okazji osoby niepełnosprawne zwrócą uwagę społeczeństwa na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Przyjęło się jednak, że obchody tego święta rozciągają się na cały maj.

Skip to content