W niedzielę 13 marca w sali Domu Rekolekcyjnym Misjonarzy Krwi Chrystusa miało miejsce spotkanie integracyjne dla ukraińskich rodzin z dziećmi. Inicjatywa była dla uchodźców okazją do wzajemnego wsparcia, rozmów i podniesieniu się na duchu. Kiedy rodzice mogli spokojnie porozmawiać przy ciastku i kawie, dla dzieci animatorki zaplanowały masę ciekawych gier i zabaw.

– W poniedziałek wpadłam na ten pomysł i umieściłam post na mediach społecznościowych, aby sprawdzić czy będzie zainteresowanie takim wydarzeniem. Okazało się, że odzew był ogromny i bardzo wiele osób udostępniło post. Frekwencja jest bardzo duża, ale dla nikogo niczego nie zabraknie. Nie wykluczamy, że będziemy ten pomysł kontynuować i organizować kolejne takie spotkania – mówiła organizatorka wydarzenia Gabriela Hulbój.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ale miejsca nie zabrakło. To dzięki udostępnieniu kilku sal przez księży z Sanktuarium Krwi Chrystusa. W Domu Rekolekcyjnym mieszkają aktualnie 3 rodziny z Ukrainy.

– Pomaganie to obowiązek każdego chrześcijanina, z którego będziemy kiedyś rozliczeni. Kiedy Pani Gabriela przyszła do mnie z taką prośbą od razu się zgodziłem i wiem, że takie spotkanie przynosi sporo radości dzieciom i jest wsparciem dla rodziców. W naszym Domu Rekolekcyjnym są na ten moment zakwaterowane 3 rodziny, a wiem też, że nasi parafianie również przyjęli pod swoje dachy potrzebujące matki z dziećmi z Ukrainy – mówił ks. Bogusław Witkowski, kustosz i przełożony Domu Sanktuarium Krwi Chrystusa.

Na licznie przybyłych najmłodszych czekała cała masa atrakcji, tańców, gier i zabaw przygotowanych przez animatorki z Centrum Edukacji i Animacji „Alee Frajda”.

– Jest sporo zabaw integracyjnych dla dzieci z Polski i Ukrainy. Tańczymy i hulamy! Nie zabraknie gum i chust animacyjnych, postaramy się też wyjść i pobawić się trochę na świeżym powietrzu. Na koniec będzie też zamykanie w bańce oraz malowanie buziek – mówiła Sandra, jedna z animatorek.

Organizatorzy podkreślają, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na wolontariuszy, którzy na co dzień byliby wstanie ofiarować swoją pomoc m.in. w ośrodku Święta Puszcza w Olsztynie, gdzie przebywa duża ilość dzieci z Ukrainy. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt pod numerem 694 621 785.

Skip to content