Fot. Radio Fiat

Dzień Matki pod sercem Maryi” – pod takim hasłem odbył się 26 maja Dzień Matki, w który mocno zaangażowała się częstochowska młodzież.

Celem inicjatywy było podziękowanie mamom za to, że są mamami. Szczegóły wydarzenia omówiła Iwona Chałaszczyk ze wspólnoty Pielgrzymi Niepokalanej:

W sześciu punktach naszego miasta będą rozdawane róże i serca dla mam. Z kawiarni Niebo w mieście, która jest takim punktem kluczowym, będą rozwożone serca i kwiaty właśnie w te 6 punktów miasta, czyli: pod Jagiellończyków, na Kwadraty, na Plac Biegańskiego, na Promenadę Niemena, koło „Ryneczku” w Alejach i tutaj na Starym Rynku.

Uczestnicy wydarzenia rozdawali mamom róże i laurki w kształcie serduszka. Siostra Milena ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa opowiada kto przygotował serduszka dla mam:

Do dzisiejszego, tego pięknego, świątecznego dnia przygotowały się prawie wszystkie szkoły i przedszkola naszego miasta. Śmiałam się ,że było to „od przedszkola do Opola” ponieważ bardzo wiele placówek oświatowych, przedszkoli, szkół podstawowych, a także szkół średnich przygotowało serce z tym hasłem „Dziękuję że jesteś Mamą”. Wyobrażam sobie, gdybym chciała te wszystkie serca policzyć to jest ich tysiące. Są pięknymi dziełami sztuki.

Siostra Milena i Anna Korzec | Fot. Radio Fiat

Tysiące serduszek przygotowanych przez ponad 60 placówek szkół i przedszkoli z całej Częstochowy znalazło się w kawiarni Niebo w mieście, która pełniła rolę magazynu i punktu zbornego dla organizatorów i uczestników wydarzenia. Anna Korzec z Nieba w mieście zdradza nam, dlaczego wraz z całym swoim zespołem angażuje się w takie inicjatywy:

Od samego początku jak zaczęliśmy funkcjonować, jednym z zamysłów było, oprócz prowadzenia działalności gastronomicznej, stworzenie kultury, miejsca spotkań różnych osób i różnych działalności. Dlatego też angażujemy się w taką akcję jak dzień mamy, dzień dziecka i inne, które są potrzebne społeczeństwu w Częstochowie.

Oprócz podarunków, mamy zostały również obdarzone modlitwą. Wolontariusze wpisywali na specjalnie przygotowywane serca imiona mam, które obdarowali, żeby następnie odczytać je podczas Apelu Jasnogórskiego.

W wydarzenie zaangażowani byli m.in. harcerze, młodzież oazowa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Fundacja im. Jana Pawła II i grupa „Broń Maryi”.

RG

Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Organizatorzy Dnia Matki i Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo | Fot. Radio Fiat
Skip to content