Dzień Mężczyzn/fot. lelum.pl

Wymiana żarówki, naprawa cieknącego kranu czy pomoc w niesieniu ciężkich toreb z zakupami, choć to prozaiczne czynności, płci pięknej mogą sprawić czasem wiele problemów. Prace domowe przydzielane są więc najczęściej mężczyznom, których siła i zaradność dają gwarancję dobrze wykonanego zadania. Za ich pomysłowość i skuteczność w realizacji danych czynności, a także opiekuńczość, wrażliwość i poczucie humoru wszystkim panom dziękujemy 10 marca, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn.

Święto zostało zapoczątkowane pod koniec 1999 roku w państwie Trynidadd i Tobago. Pomysł wsparła m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych. Z roku na rok Dzień Mężczyzn jest coraz bardziej popularny, stając się okazją do umilenia sobie codzienności poprzez kreatywne spędzenie czasu. O to, czego życzą mężczyznom z okazji ich święta, zapytaliśmy mieszkanki Częstochowy:

– Życzę im przede wszystkim zdrowia. Teraz jest to bardzo ważne.
– Dużo radości i szczęścia w miłości.
– Wszystkim mężczyznom życzę, aby zawsze byli szczęśliwi, zdrowi. Aby Bóg im błogosławił.

A za co kobiety kochają mężczyzn?

-Kochamy ich za całokształt. Za to, że są przy nas i chronią od złego.
– Mężczyzn kocham przede wszystkim za ich opiekuńczość i szarmanckość. Przepuszczanie w drzwiach czy podanie płaszcza to niby nic, ale sprawia, że kobieta czuje się ważna.
– Za co kochać mężczyzn? Zdecydowanie za ich opiekuńczość.

Wszystkim mężczyznom z okazji ich święta serdeczne życzenia przekazują również pracownicy Radia Fiat. Niech radość zawsze gości w waszych sercach, a Boża mądrość ułatwia podejmowanie życiowych decyzji.

ABK

Skip to content