Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki zaprasza do udziału w Dniach Otwartych. Celem wydarzenia jest promocja profilaktyki poprzez wykład medyczny i rozmowy indywidualne. Początek już 27 października o godz. 15.00 w Centrum Aktywności Seniora.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie onkologii. Jak tłumaczy Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki – Dni Otwarte to podsumowanie trwającego w październiku „miesiąca świadomości raka piersi”:

– Chcemy uświadomić, jak ważna jest profilaktyka. Przypominamy, że warto dbać o swoje zdrowie. Na spotkaniu obecny będzie chirurg onkolog, który przybliży nam nowości w medycynie. Opowie o metodach leczenia nowotworu piersi. Pokaże, co może dziać się z naszym ciałem w czasie choroby. Zwróci uwagę na to, co może nas zaniepokoić.

O tematyce związanej z nowotworem piersi mówić będzie chirurg-onkolog Piotr Januszewski. Jak zapowiada Elżbieta Markowska – na uczestników Dni Otwartych czeka również niespodzianka:

– Zrobimy metamorfozę. Pokażemy, jak kobieta może wyglądać po chorobie. Na przykładzie trzech częstochowskich amazonek pokażemy, jak można o siebie zadbać. W miłej atmosferze będziemy mogli zobaczyć, że rak naprawę nie jest wyrokiem śmierci. Można go leczyć.

Dni Otwarte odbędą się 27 października o godz. 15.00 w lokalu przy ul. Staszica 10. Wstęp na spotkanie jest wolny.

ABK

Skip to content