III Liceum Ogólnokształcące im. Władysław Biegańskiego w Częstochowie zorganizowało Dzień Otwarty połączony z Dniem Samorządności.

To czas, w którym przybyli chętni mogli uczestniczyć w prezentacji liceum, zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023, a także obejrzeć prezentację zainteresowań i osiągnięć uczniów. Dzień Samorządności towarzyszący Dniu otwartemu został zorganizowany z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.

– Przygotowaliśmy cykl imprez dla uczniów klas VIII ze szkół podstawowych. Na naszej hali odbywały się spotkania związane z Dniem Samorządności, które przebiegały pod hasłem „Hawaje”. Na auli oraz korytarzach szkoły organizowaliśmy natomiast Dzień Otwarty, gdzie przyjmowaliśmy uczniów klas VIII. Przygotowaliśmy dla nich ofertę edukacyjną na następny rok, pokaz filmów, a także ćwiczenia z biologii oraz z fizyki. Młodzież naszego liceum oprowadzała uczniów po poszczególnych salach, by pokazać, co oferuje nasza placówka – mówił Jan Randak, dyrektor placówki.

Liczba chętnych do odwiedzenia placówki była naprawdę spora. Wiele osób oczekiwało w kolejce przed wejściem ze względu na ograniczenia sanitarne co do liczby uczniów jednocześnie przebywających w budynku. Ci, którzy zdecydowali się poczekać i przyjść z pewnością nie mieli czego żałować.

– Jeśli osoby, które przychodzą do naszej szkoły, widzą uroczystość, konkurencje oraz zabawy naszych uczniów, to bardziej to zachęca, niż spotkanie o sztywnym charakterze. Mamy różne konkurencje, takie, jak taniec Hula, Limbo, miss Hawajów, czy koncerty naszego zespołu: Biegan Bandu – zachęcał Bartłomiej Makles, uczeń II klasy.

Dzień Otwarty w „Bieganie” ma nie tylko zachęcić przyszłych licealistów do skorzystania z oferty edukacyjnej placówki, ale także pomóc uczniom w wyborze przyszłej, optymalnej dla nich ścieżki kształcenia.

BNO

 

Skip to content