W poniedziałek 28 maja w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zlokalizowanej przy ul. Sabinowskiej 62 odbył się dzień otwarty. Zwiedzający szkołę mogli zapoznać się nie tylko z ofertą ale także ze sprzętem, jakim na co dzień posługuje się Państwowa Straż Pożarna oraz warunkami, w jakich odbywa się szkolenie. – W tym roku mamy około 500 kandydatów do Szkoły Aspirantów. Zwiedzanie szkoły cieszy się sporym zainteresowaniem już nie tylko chłopców ale także dziewcząt. Dzień otwarty jest także okazją do tego aby zobaczyć jak wygląda szkolenie oraz codzienne warunki koszarowe –  mówił rzecznik szkoły Dariusz Andryszkiewicz.

Centralną Szkołę Pożarniczą odwiedzali dzisiaj uczniowie i uczennice w różnym wieku. Byli także tegoroczni maturzyści. Na lipiec i sierpień planowane są natomiast dni otwarte dla grup zorganizowanych.

Zasady rekrutacji na kształcenie dzienne w zawodzie technik pożarnictwa na rok szkolny 2018/2019, będą znacząco różnić się od zasad rekrutacji obowiązujących w latach poprzednich. Do najważniejszych zmian zalicza się m.in. zmianę limitu wieku przyjęcia do służby kandydackiej w szkołach kształcących w zawodzie technik pożarnictwa z 23 do 25 roku życia.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content