We wtorek, 14 lutego odbył się „Dzień Otwarty” w Ochotniczych Hufcach Pracy w Częstochowie. Organizatorzy zaprosili młodzież ostatnich klas średnich, która planuje swoją przyszłością.

Więcej o inicjatywie mówi Halina Pierzyńska, starszy specjalista do spraw rozwoju zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży:

– OHP w Częstochowie organizują Dzień Otwarty podczas, którego odbywają się zajęcia warsztatowe i są minitargi edukacji i pracy. W ramach zajęć warsztatowych będą mieć spotkanie dotyczące zakładania własnej firmy, co robić jakie kroki podejmować, aby osiągnąć sukces. Jak może młodzież korzystać w Europie z edukacji i pobytu i z pracy.

Dla młodzieży trudnym podjęciem decyzji jest wybór studiów, kierunki kształcenia, czy wybór zawodu. Przedsiębiorcy będący w OHP w Dniu Otwartym mają pomóc podjąć taką decyzję. Jednym z nich było Europe Direct Śląskie, o którym mówi Amanda Caban:

– Zależy nam przede wszystkim na tym, aby otworzyć młodzież na Europę i pokazać im jakie mają możliwości. Młodzież podczas targów przede wszystkim pyta o możliwości wyjazdowe i tak naprawdę dzieli się swoimi obawami z kwestią blokady językowej.

Zapytaliśmy Aleksandrę i Jakuba dlaczego przyszli do OHP-u i czy znaleźli coś dla siebie:

– Głównie przyszłam po to, bo zainteresowałam się Politechniką Częstochowską i chcę tam studiować. Na stoisku wytłumaczyli mi co będę mieć po kierunku, który mnie interesuje.
– Jest tu kilka ciekawych ofert. Zaciekawiło mnie kilka prac weekendowych, ze względu, że jestem uczniem technikum, więc myślę, że skorzystam z czegoś.

Dla każdego uczestnika przewidziane były gadżety i upominki. W programie również quizy z nagrodami i poczęstunek.

Dzień Otwarty w OHP

Skip to content