Dzień Seniora – starsi ciałem, młodzi duchem

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Czas, kiedy przypominamy, jak ważną rolę pełnią osoby starsze w wychowaniu młodego pokolenia. W wielu przypadkach dojrzały wiek nie świadczy o braku aktywności. Seniorzy chętnie angażują się w liczne zajęcia oraz inicjatywy, udowadniając tym samym, że z życia można korzystać w pełni bez żadnych ograniczeń. Uroczyste obchody Dnia Seniora odbyły w Hotelu Arche, a zorganizowało je stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki.

Wbrew pozorom, osoby starsze mogą mieć więcej energii i chęci do działania, niż młodzi ludzie. Ci, którzy nie chcą samotnie przebywać w domu, mogą korzystać z szerokiej oferty różnych ośrodków, takich jak Częstochowskie Centrum Aktywności Seniora. O szczegółach działalności mówi Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, które prowadzi Częstochowskie Centrum Aktywności Seniora:

Seniorzy to osoby bardzo aktywne. W tym wieku kiedy nic nie musimy, a wszystko możemy, zaczynamy mieć czas dla samych siebie. To co robimy, czyli różnego rodzaju warsztaty, gry typu szachy, nauka języków – wszystko się dzieje u nas przy Staszica 10. Dziś rozpoczynamy współpracę z Hotelem Arche, tutaj będziemy zapraszani, będziemy organizować różne spotkania. Już mamy kilka aktywności zaplanowanych. Przed Świętami jeszcze w tym pięknym miejscu na pewno się spotkamy.

Poniedziałkowe wydarzenie to dopiero początek współpracy Stowarzyszenia Seniorów i Hotelu Arche. Jak się okazało obie instytucje do końca roku zaplanowały kilka następnych imprez, o czym mówi Magdalena Zając – animator społeczności Hotelu Arche:

Nasz prezes zapragnął, abyśmy się otworzyli na instytucje kulturowe. Pozwoliliśmy sobie skontaktować się z Panią Elżbietą Markowską, wiedzieliśmy, że jest prezesem Amazonek i prezesem Stowarzyszenia Seniorów. Udało nam się porozumieć i zorganizować bardzo fajne wydarzenie, które jest dzisiaj. Będzie potańcówka, koncert, występ DJ. Myślę, że to będzie początek bardzo dobrej współpracy. Mamy już zaplanowane warsztaty, konkurs brydżowy. Bardzo się cieszymy, że udało nam się nakłonić seniorów do wyjścia z domu i będziemy się starać, aby hotel nie kojarzył się tylko z noclegiem, a zupełnie z czymś innym.

Na seniorów w Hotelu Arche oprócz koncertu i zabawy z DJ czekała kawa, herbata oraz słodki poczęstunek. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z bezpłatnej wizyty u wizażystki.

Galeria: fot. Radio Fiat

Dzień Seniora w Hotelu Arche

Skip to content