Fot. Radio Fiat

Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt przypada tego samego dnia co Dzień Kundelka. Święta te mają na celu przypomnieć, jak wiele zawdzięczamy naszym mniejszym przyjaciołom.

 21 sierpnia 1997 została podpisana ustawa o ochronie praw zwierząt.  Pierwszy punkt ustawy mówi, że „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Każdy powinien się do tego stosować, ponieważ zwierzę to nie tylko pies czy kot, ale także zwierzęta gospodarskie, które zapewniają nam codzienne życie.

Dzień kundelka został wprowadzony do życia tego samego dnia co ustawa. Ma to na celu pokazanie, że każdy pies, nieważne czy rasowy czy nie, ma prawo do godnego życia. Dlatego zachęcamy do adopcji kundelków z częstochowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Należy jednak pamiętać, że zwierzę to ogromna odpowiedzialność i obietnica opieki. Więcej na ten temat mówi Marta Pasieka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

– Decyzja o adopcji zwierzęcia jest decyzją bardzo odpowiedzialną. Nie może być ona związana z koronawirusem i obostrzeniami. Nie możemy sobie fundować psa tylko dlatego żeby mieć jakieś zajęcie. Ten trudny czas kiedyś się skończy, a pies zostanie z nami na zawsze. Apel do wszystkich, aby ta decyzja była przemyślana i odpowiedzialna.

Do zapoznania się z częstochowskimi psiakami zapraszamy na stronę internetową schroniska. A wszystkim kundelkom życzymy długich spacerów i kochających właścicieli.

AS

Skip to content