Dziurawa Częstochowa

Dziury w drodze na ul. Ogrodowej/Fot. Radio Fiat

Renowacja częstochowskich dróg trwa w najlepsze. Wraz z rozpoczęciem wiosennych porządków, częstochowski Miejski Zarząd Dróg zaplanował kolejną akcję napraw dróg i reszty infrastruktury po długim i intensywnym okresie zimowym.

Już od ponad roku Częstochowa jest jednym wielkim placem budowy, który obejmuje większość głównych arterii komunikacyjnych. Z tego powodu wielu kierowców zostało zmuszonych do korzystania z bocznych dróg, których stan można opisać jednym słowem: dziury. To właśnie dziury są obecnie największym strapieniem kierujących pojazdami – tym bardziej oczekiwane jest ich załatanie.

Jak się okazuje MZD ma już plan przeprowadzenia pozimowych renowacji. Rzecznik prasowy instytucji, Maciej Hasik, informuje, że prace naprawcze będą postępowały konsekwentnie, chociaż z różnym natężeniem w różnych częściach miasta – pewne odcinki mają priorytet. Także oznakowanie poziome będzie ulegało zmianie, tak by zapewnić uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo.

Chociaż obecnie główną niedogodnością dla częstochowian jest przebudowa linii tramwajowej, nie należy lekceważyć problemów, jakie mogą dostarczyć zwykłe dziury drogowe. Uszkodzenia zawieszenia czy amortyzatorów, złapanie gumy, skrzywienie osi – nasz samochód narażony jest na wiele zagrożeń, jakie mogą powodować wyraźne ubytki w asfalcie. Co na temat obecnego stanu dróg sądzą częstochowianie? Odpowiedzi chociaż mieszane, są w większości krytyczne względem jakości dróg oraz miasta, które według nich nie przykłada się do prowadzonych prac.

Ile jeszcze potrwa drogowy galimatias? Nikt nie wie na pewno. Miasto zapewnia o bezproblemowym przeprowadzeniu prac porządkowych, jednak trwające już półtora roku remonty głównych dróg nie napawają optymizmem.

Skip to content