Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska juniorów!

Siatkarze Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska juniorów! Podopieczni Wojciecha Pudo w decydującym meczu o złoty medal wygrali po pięciosetowym horrorze z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel.

– Znowu się podnieśliśmy. Pokazaliśmy, że jesteśmy silni mentalnie i sportowo – powiedział po zakończeniu turnieju finałowego Michał Nowakowski.

Częstochowska drużyna zrobiła dziś w Żorach fenomenalny come back. Po dwóch setach 2:0 prowadzili siatkarze Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel. Siatkarze AZS-u 2020 nie zwiesili jednak głów i podjęli rękawicę w kolejnej fazie meczu, czego efektem było doprowadzenie do tie-breaka. W nim ponownie zespół spod Jasnej Góry zanotował skuteczną pogoń. Jastrzębianie prowadzili już 12:8, ale częstochowianie zdołali doprowadzić do wyrównania i w samej końcówce przechylić szalę na swoją stronę. Mecz i cały turniej finałowy atakiem z prawego skrzydła zakończył Remigiusz Kapica.

– Kibice, którzy przyszli na mecz z pewnością się nie zawiedli. Emocji w tym spotkaniu dostarczyliśmy im aż nadto. Było ciężko, przegrywaliśmy 0:2 w setach, a następnie czterema punktami w tie-breaku. Na szczęście zachowaliśmy chłodną głowę, zagraliśmy konsekwentnie w ostatnich akcjach i ten złoty medal należy do nas – mówił szczęśliwy po ostatnim gwizdku przyjmujący Konrad Pieszka.

AZS 2020 w turnieju finałowym mistrzostw Śląska juniorów rozegrał cztery mecze i wszystkie zakończyły się ich zwycięstwem. Finałowe zmagania rozpoczęli w środę od zwycięstwa 3:0 z Górnikiem Radlin. W piątek po jednym dniu przerwy w derbowym starciu bez straty seta wygrali z Norwidem. Weekend stał pod znakiem pięciosetowych bojów. Ku radości AZS-u 2020, oba zakończone triumfem.

Ponadto trzech siatkarzy złotej drużyny zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi. Drugim najlepszym środkowym został Arkadiusz Fijałkowski, najlepszym libero Jan Pogłodziński, a MVP turnieju Remigiusz Kapica.

Wyniki AZS-u 2020:
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : SK Górnik Radlin 3:0 (25:17, 25:19, 25:10)
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:20, 25:14, 25:14)
Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel II : Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:3 (27:25, 23:25, 25:18, 17:25, 13:15)
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 23:25, 25:18, 25:20, 16:14)