Egzamin ósmoklasisty – dzisiaj matematyka

Po języku polskim, do którego uczniowie przystąpili wczoraj, przyszła pora na „królową nauk”. W środę 25 maja ósmoklasiści zmierzyli się z matematyką. Czas, który został przeznaczony na rozwiązanie arkusza to 100 minut.

Przebieg przygotowań oraz trwania egzaminów przedstawia Elżbieta Szaraniec – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie:

-Jeżeli chodzi o egzamin ósmoklasisty cała procedura przygotowawcza do tego egzaminu jest bardzo podobna co roku. Wiadomo, że mamy inny skład uczniów. Dzieciaki jak co roku denerwują się przygotowując się do tego egzaminu. My jako kadra pedagogiczna oczywiście staramy się ich zawsze uspokajać, przekonywać, żeby się nie denerwowali. Egzamin przebiegał u nas zarówno ten wczorajszy, jak i dzisiejszy z matematyki bez żadnych zakłóceń. Mamy nadzieję, że jutrzejszy dzień przebiegnie również bez większych komplikacji i wyniki będą dla nich jak najbardziej korzystne.

Nie mogło tutaj zabraknąć wypowiedzi głównych zainteresowanych, czyli zdających. Chwilę po zakończeniu egzaminu zapytaliśmy, jak im poszło oraz czy egzamin w ich odczuciu był trudny?

-Moim zdaniem był bardzo prosty.
-Bardzo szybko robiło się zadania zamknięte.
-Szło dziwnie dobrze.
-Wychodzimy bez stresu, z pozytywnym nastawieniem i sukcesem.
-Mam nadzieję, ze poszedł całkiem dobrze. Myślę, że z 70-80% będzie.

Po wypowiedziach uczniów można stwierdzić, że humory dopisywały. Jutro czeka ich ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty, czyli test z języka obcego.

Skip to content