WORD-720x405Przyszli kierowcy, którzy dziś mieli zdawać egzamin na prawo jazdy, najprawdopodobniej zostaną odesłani z kwitkiem. O północy wygasło rozporządzenie ministra dotyczące egzaminowania, a nowe jeszcze nie weszło w życie. W związku z tym wszystkie ośrodki ruchu drogowego w kraju nie mogą przeprowadzać egzaminów.

Jak sytuacja wygląda w WORDzie w Częstochowie? – Pierwsze egzaminy miały się rozpocząć o 7.00 rano, ale w tej chwili nie egzaminujemy. Sprawa została jeszcze przed godziną 7.00 zgłoszona Marszałkowi Województwa Śląskiego – jest to organ nadzoru nad wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego, który sprawuje nadzór w zakresie egzaminowania. Czekamy więc na decyzję Marszałka, ponieważ jest to organ, któremu my podlegamy – mówi Grzegorz Nowak, zastępca dyrektora do spraw egzaminowania Wojewódzkiego Ośrodka Egzaminowania Kierowców w Częstochowie.
Kiedy ośrodki będą mogły ponownie egzaminować? – Z chwilą, kiedy na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji, gdzie publikuje się akty prawne, to rozporządzenie się ukaże, natychmiast wznawiamy proces egzaminowania – zaznacza dyrektor Grzegorz Nowak.

Na wspomnianej stronie internetowej termin wejścia w życie nowego rozporządzenia opisany jest hasłem “w trakcie ustalania”. Jeśli rozporządzenie nie pojawi się na stronie, oczekujący na egzamin będą musieli ponownie ustawić się w kolejce, by ustalić nowy termin.

KK

Skip to content