Kolejne złe wieści dla kierowców. Jak poinformował częstochowski Miejski Zarząd Dróg, na weekend do listy nieprzejezdnych tras dołączy droga pod rakowską estakadą. I chociaż istnieje już harmonogram prac nad rozebraniem wiaduktu w ramach prowadzonego remontu Alei Wojska Polskiego, to według MZD zamknięcie przejazdu pod estakadą jest konieczne, ponieważ odpowiednie prace należy wykonać w trybie pilnym.

Dokładniejsze informacje oraz zmiany w organizacji ruchu przedstawia rzecznik częstochowskiego MZD Maciej Hasik: od godziny 21:00 w piątek 6 sierpnia, do 4:00 w poniedziałek 9 sierpnia, nastąpi zamkniecie przejazdu pod estakadą między Aleją Pokoju a ulicą Jagiellońską. Przyczyną awaryjnego zamknięcia przejazdu są dwa przęsła wiaduktu, których stan okazał się być w znacznie gorszy, niż początkowo zakładano.

Awaryjny demontaż fragmentów estakady zaskoczył urzędników, zupełnie jakby nie przeprowadzano audytu wiaduktu przed podjęciem właściwych prac rozbiórkowych. Niezależnie czy mamy do czynienia ze skutkiem opieszałości MZD czy realnym, nagłym problemem – zamknięcie estakady dotknie nie tylko kierowców, ale i organizatorów niedzielnego meczu żużlowego. Prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa Michał Świącik uspokaja kibiców, klub przygotował się na takie utrudnienia. Pierwszym rozwiązaniem ma być wcześniejszy wyjazd, drugim jest skorzystanie z objazdu przez Aleję Jana Pawła II, a następnie kierować się ulicami Srebrną, Mirowską oraz Faradaya czy przez Aleję Pokoju. Prezes informuje także, że stadion zostanie otwarty na około dwie godziny przed planowaną godziną rozpoczęcia meczu czyli 19:15.

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi zakończenia prac na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Armią Krajową. MZD poinformował wtedy, że nie przewiduje się żadnych niespodziewanych problemów, a termin 15 sierpnia będzie nieprzekraczalną datą oddania skrzyżowania do pełnego użytku. Jednak przykład weekendowego zamknięcia estakady nie napawa optymizmem.

Skip to content