Estakada Raków – w weekend jednak przejezdna

Dobrych informacji o rakowskiej estakadzie ciąg dalszy. Niedawno informowaliśmy w materiale o rozpoczęciu prac budowlanych na tym odcinku, które mają zakończyć się jeszcze tego roku. Teraz Miejski Zarząd Dróg przekazuje kolejną mogącą ucieszyć wiadomość – ruch nie zostanie całkowicie wstrzymany! Co prawda dwie linie tramwajowe zostaną skrócone, a w ich miejsce ma zostać wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Zmiany wejdą w życie w piątek 3 lutego.

Jako pierwsze nowinę przekazało częstochowianom Biuro Inżyniera Ruchu, informując o planach zawieszenia ruchu tramwajów nr 1 i 2. Te w okresie od 3 lutego do poniedziałku 6 lutego mają jeździć po skróconej tracie, Fieldorfa-Nila – Zajezdnia MPK. Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg zapewnił, że mieszkańcy nie pozostaną pozostawieni sami sobie: – Na odcinku MPK – Kucelin, w obu kierunkach będzie kursować zastępcza linia autobusowa o numerze 40. Z kolei linia tramwajowa nr 3 pozostanie bez większych zmian. Przyczyną skrócenia trasy tramwajów linii 1 oraz 2 jest montaż elementów konstrukcyjnych nowego wiaduktu, który zaplanowano na ten weekend. Ruch kołowy na osi Aleja Pokoju – ulica Jagiellońska pozostanie bez zmian. Przepraszamy za utrudnienia.

Jest to największa inwestycja infrastrukturalna w historii Częstochowy, w miejscu estakady powstanie bardzo nowoczesny wiadukt czy wreszcie budujemy dla was, tego typu zapewnienia słyszymy już od ponad dwóch lat. I chociaż nikt nie polemizuje ze skalą lub skomplikowaniem podjętych przez władze miasta inwestycji, tak wątpliwości raz po raz budzi ich egzekucja. I chociaż zakończenie wielkiego remontu dróg jest marzeniem wielu częstochowian, niektórzy powoli tracą cierpliwość. Nadal jednak wiara w pozytywne zakończenie epopei pt. Rakowska estakada, jest duża.

Nie pozostaje nic innego jak napisać, że zgodnie z zapewnieniami miejskich urzędników finał prac zaplanowano na koniec listopada 2023 roku. Jest to termin, którego częstochowianie nie powinni zapomnieć, a z którego urzędnicy powinni zostać rozliczeni.

Skip to content