Exact Systems Norwid Częstochowa ma nowego trenera

Fot. Radio Fiat

Drużyna siatkarska Norwida zyskała nowego trenera. Poinformowano o tym w poniedziałek 31 maja na briefiengu prasowym w IX LO im. C.K. Norwida.

Kto został nowym trenerem zdradza Radosław Panas, dyrektor sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa:

Nadszedł teraz ten długo oczekiwany moment i oficjalnie możemy powiedzieć, że nowym trenerem I zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa od tego sezonu, mam nadzieję przez lata, jest Piotr Gruszka. […] Myślę ,że na tym skorzystają przede wszystkim chłopcy, Twoi podopieczni, bo też pracowałeś z wieloma trenerami, masz to doświadczenie, jesteś rekordzistą jeśli chodzi o występy reprezentacji. Znasz to siatkarskie życie przede wszystkim od parkietu i myślę, że będziesz potrafił im to wszystko przekazać a oni z tego skorzystają.

Piotr Gruszka w latach 1995-2011 był zawodnikiem reprezentacji Polski w siatkówkę, w której zaliczył 450 występów, co czyni go rekordzistą polskiej kadry. Jest także doświadczonym trenerem zespołów ligowych.

Jakie cele zakłada nowy trener „Norwida”?

Cele to na pewno iść do przodu. Wiemy dobrze, że w tym roku Norwid zdobył naprawdę bardzo dobry wynik. Z perspektywy podążania za tą przyszłością to wiadomo, że chciałoby się wskoczyć troszkę wyżej. I to nie jest tak, że musimy już, nagle wszystko zrobić, żeby awansować, ale na pewno będziemy się bić, żeby polepszyć to miejsce, żeby być wyżej i żeby ten cel który jest w perspektywie marzeń w najbliższych latach spełnić. […] Chcę się spotkać z zawodnikami i jest to dla mnie na dzisiaj najważniejsze, żeby wiedzieć kim są. A oni muszą wiedzieć kim ja jestem i jakie ja mam plany na ten sezon.

Piotr Gruszka po 25 latach nieobecności wrócił w mury macierzystego „Norwida”, którego jest absolwentem.

RG

Piotr Gruszka | Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Skip to content