Felerne skrzyżowanie przyczyną kolejnej kolizji

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulic Katedralna oraz Ogrodowa. O szczegółach opowiada jeden z policjantów, znajdujących się na miejscu zdarzenia:

– Doszło do zdarzenia dwóch pojazdów osobowych jadących ulicą Ogrodową. Jeden jechał od placu Daszyńskiego i skręcał w lewo, drugi jechał od ulicy Mielczarskiego i skręcał w prawo. Oba zderzyły się na środku skrzyżowania.

Miejsce to jak się okazuje, sprawia bardzo dużo problemów, zarówno tutejszym, jak i przejezdnym kierowcom.

– Skrzyżowanie jest przesunięte geometrycznie, dlatego stwarza problemy. Jeśli ktoś dojeżdżający niedokładnie rozejrzy się, dochodzi wtedy do takich sytuacji. Jest to zwykłe skrzyżowanie, tylko przesunięte o kilka metrów – dodaje policjant z miejsca zdarzenia.

Inne, a jednak mocno specyficzne. Na potwierdzenie tej tezy warto przytoczyć liczby. O statystykach zdarzeń w tym miejscu opowiada Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Policji w Częstochowie:

– w 2017 roku doszło do 12 kolizji oraz dwóch wypadków, których skutkiem były dwie ranne osoby. W 2018 roku na tym skrzyżowaniu doszło do 8 kolizji.

Za zdarzenia można rzecz jasna winić kierowców, ale jeżeli dochodzi do nich znacznie częściej niż w innych miejscach, warto zastanowić się nad poprawą geometrii skrzyżowania. A to już temat do przemyślenia dla zarządcy układu komunikacyjnego w tym miejscu, czyli miejskiego zarządu dróg i transportu.

BNO

 

Skip to content