Ferie

Już od 16 stycznia młodzież w naszym mieście rozpoczyna ferie zimowe. To czas, na który czekają wszyscy uczniowie, niezależnie od wieku, czy rodzaju szkoły do jakiej na co dzień uczęszczają. Na wszystkich uczniów podczas tych dwóch tygodni, oczywiście oprócz błogiego leniuchowania, czeka wiele atrakcji i aktywności, które przygotowano w naszym mieście.

W ciekawe zorganizowanie czasu dla najmłodszych włączyło się wiele instytucji m.in. Biblioteka Publiczna, Muzeum Częstochowskie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oprócz tego zajęcia organizowane są w szkołach i wszelakich instytucjach pozarządowych. Jak co roku wiele atrakcji dla najmłodszych zaplanował też Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Dzieci będą brały udział w konkursach, zajęciach sportowych i plastycznych, ale przewidziano także wyjścia na kręgle, czy do kina.

Lista atrakcji jest długa i każdy może znaleźć coś dla siebie. Ci bardziej aktywni mają do dyspozycji: pływalnie, lodowisko, czy baseny. Wielu pozytywnych wrażeń mogą dostarczyć również rajdy i kuligi organizowane przez różne fundacje, stowarzyszenia i szkoły.

Więcej informacji i pełną listę wydarzeń można znaleźć na: http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=8370

źródło: czestochowa.pl

Skip to content