Fot. Radio Fiat/archiwum

Kończy się pierwszy tydzień tegorocznych ferii. W związku z sytuacją epidemiczną, zamiast wyjazdów na narty, organizowanych kuligów czy innych zimowych zabaw w gronie przyjaciół, Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Muzeum Częstochowskie zachęca więc do wzięcia udziału w edukacyjnych warsztatach online.

Zajęcia rozpoczną się 14 stycznia o godz. 12.00. Pierwszy dzień dotyczyć będzie zagadnień związanych ze środowiskiem naturalnym. Szczegóły wydarzenia przybliża Katarzyna Ociepa z Działu Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego.

– Będą to warsztaty przyrodnicze, które poprowadzi Elżbieta Janik (z działu przyrody) pt. „Zimowe śpiochy, czyli sposoby zwierząt na przetrwanie”. Dzieci dowiedzą się, jak podczas zimy radzą sobie takie zwierzęta jak: jeże, nietoperze czy popielica. Druga część zajęć będzie plastyczna. Po wysłuchaniu ciekawej historii, którą opowie Elżbieta Janik, wykonamy jedno z omawianych zwierząt. Zachęcam więc do przygotowania odpowiednich materiałów.

Drugiego dnia warsztatów (15 stycznia) dzieci uczestniczyć będą w ciekawych zajęciach plastycznych.

– Zapraszamy na warsztaty pt. „Zimowy kolaż”. Do tych zajęć możemy przygotować już więcej materiałów plastycznych – różnych faktur, tkanin, papierów kolorowych, a nawet fotografii. Pomoże to w stworzeniu wyjątkowego pejzażu/pocztówki techniką kolażu.

Wydarzenia publikowane będą na profilu Facebook Muzeum Częstochowskiego, dlatego będzie można je obejrzeć także po transmisji na żywo.

ABK

Skip to content