W częstochowskiej parafii św. Wojciecha zainaugurowano dwudniowy XI Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej. W sobotę 28 sierpnia przed jury konkursu zaprezentowało się dziewięć zespołów.

O historii wydarzenia opowiedział Roman Kryst, organizator:

-Festiwal zainicjował chór “Pochodnia”. W tym roku organizatorem jest parafia św. Wojciecha na Tysiącleciu. Przyjechały bardzo znakomite zespoły praktykujące śpiewy maryjne, kościelne, sakralne. Wspaniałe chóry z zagranicy i z naszego kraju.

Roman Kryst opisał przebieg pierwszego dnia festiwalu:

-Każdy zespół miał do zaprezentowania cztery utwory o charakterze maryjnym. Później Msza z udziałem chórów, wspólna kolacja i integracja.

Na brak aktywności chóry nie będą mogły narzekać również drugiego dnia festiwalu, w niedzielę 29 sierpnia:

-Wszystkie chóry śpiewają po parafiach w gminach, które wsparły nas w tym projekcie. Jest to 6 gmin: Koziegłowy, Olsztyn, Konopiska, Poczesna, Kłomnice, Mstów. te zespoły rozjeżdżają się jutro i śpiewają na Mszach dopołudniowych. Później wspólny obiad, zakończenie festiwalu i wręczenie nagród, ogłoszenie wyników na które każdy będzie czekał. Dodam od siebie, że poziom naprawdę wysoki i jury będzie miało twardy orzech do zgryzienia.

W XI edycji festiwalu biorą udział następujące zespoły:

  • Chór Męski im . St.Moniuszki – Żnin
  • Chór Młodzieżowy „Megaron” – Ljubliana – Słowenia
  • Chór Mieszany „Ottimo” – Grodzisk Wielkopolski
  • Chór Mieszany „BrosciChorus” – Brożc
  • Chór Żeński – „Jutrzenka” – Rezekne – Łotwa
  • Chór Nauczycielski „Canto” – Przysucha
  • Chór Akademicki Politechniki Krakowskiej – „Cantata” –Kraków
  • Chór Żeński „ Harmonia” – Łukowa
  • Chór Mieszany „ Aurin” – Kecskemet – Węgry

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content