Trwa kolejna edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Sola Musica. Ostatni z koncertów – “Wspólnota muzycznych intonacji” – rozpocznie się 21 sierpnia.

Podczas koncertu usłyszymy Ewę Leszczyńską (sopran) oraz duet akordeonowy “Harmonium Duo” z Hubertem Giziewskim oraz Iwem Jedyneckim.

Wszystkie festiwalowe koncerty odbywają się w kościele ewangelicko-augsburskim – miejscu które jest już muzycznie sprawdzone, mówi dyrektor artystyczna festiwalu Beata Młynarczyk:

– Jest to miejsce dobre akustycznie, chociaż jest to akustyka specyficzna i tam nie wszystko brzmi równie dobrze, ale akurat muzycy dawnej ta akustyka dobrze sprzyja i staramy się dobrze to wykorzystywać. Jest to miejsca muzyce przyjazne, co nie jest bez znaczenia, położone w dobrym punkcie i już mające swoją muzyczną renomę, tam się rozmaitego rodzaju wydarzeń muzycznych odbywa coraz więcej. Bardzo z tego się cieszymy, że takie miejsce nam się pojawiło i utrwala w świadomości słuchaczy i pracujemy nad tym żeby tę dobrą renomę utrwalać.

Na ostatni z koncertów organizatorzy zapraszają 21. sierpnia o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

KKO

Skip to content