Festyn oraz rekolekcje z ojcem z Ugandy – sierpień w Przedborzu

Letni odpoczynek tym razem na miejscu? A może w ogóle urlopu brak?

W obu tych przypadkach warto rozważyć wycieczkę do Przedborza na Festyn Ewangelizacyjny, który stał się już tradycją tej miejscowości. W tym roku odbędzie się on 4 sierpnia pod hasłem „Spotkanie z Serdeczną”, zorganizowany przez parafię św. Aleksego. Mówi proboszcz ks. Henryk Dziadczyk:

– Skoncentrowaliśmy wszystko na ten jeden dzień, żeby powiedzieć o Matce Bożej i ewangelizować ludzi, którzy pojawiają się na festynie.

Festyn Ewangelizacyjny rozpocznie się Mszą św. o godzinie 13.00 na rynku przedborskim. Oprócz koncertów i atrakcji będzie można wysłuchać świadectwa byłego narkomana — Wiesława Jindraczka oraz zawierzyć rodziny i przedsiębiorstwa Matce Bożej Serdecznej.
Jednak to nie jedyna sierpniowa atrakcja oferowana przez przedborską parafię. Dwa tygodnie później odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Mówi dk. Piotr Sinkiewicz:

Jest słynny u nas w Polsce. Ludzie za nim jeżdżą i go szukają, z tego względu, że jest słynnym charyzmatykiem. Ten charyzmat jest dany konkretnym ludziom, żeby służyli dla wspólnoty, nie dla siebie samych. O. Bashobora całkowicie oddaje siebie Jezusowi.

Rekolekcjom będą towarzyszyć słowa z Ewangelii św. Marka „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Ponownie ks. Henryk Dziadczyk:

Ludzie chcą na chwilę odejść od tego głośnego świata, wziąć do ręki Ewangelię, różaniec i pobyć przede wszystkim sama na sam z sobą i z Panem Bogiem. I myślę, że to właśnie będzie się dokonywało podczas rekolekcji z o. Johnemm.

Trwają zapisy na rekolekcje, których można dokonywać na stronie Wspólnoty im. św. Jana Pawła II.

AK

źródło foto: diecezja.radom.pl