Za nami już 22. Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym. W dniach 12-14 listopada klerycy z 18 uczelni rywalizowali w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie o indywidualne i drużynowe mistrzostwo Polski.

Pierwsze rozgrywki WSD w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 roku z inicjatywy ks. dr. Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium. W tegorocznym turnieju wzięło udział 63 kleryków z 16 miast, a także paulini oraz salwatorianie.

– Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym w zmaganiach indywidualnych zwyciężył Robert Borzyszkowski od Ojców Redemptorystów. Drużyną, która zdobyła tytuł Mistrza Polski w zawodach drużynowych to WSD Kielce – gratulował kleryk Paweł Wilk, prezes Koła Uczelnianego AZS Częstochowa.

Ceremonię zakończenia mistrzostw otworzyła Msza św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Przed jej rozpoczęciem padły słowa podziękowania dla Janusza Haszcza – legendy częstochowskiego tenisa stołowego.

– Po co łączyć kapłaństwo ze spotem, z grą w tenisa stołowego lub jakąkolwiek inną dziedziną sportu? Można powiedzieć, że są to dwie oddzielone od siebie rzeczywistości. Sport jest darem od Pana Boga, człowiek jest tym, który ten dar otrzymał. Jeśli choruje ciało, choruje i dusza. Ta łączność wskazuje na to, że trzeba ćwiczyć ciało, bo Bóg tego od nas wymaga. To jest zadanie stawiane nam przez Boga – mówił w homilii ks. dr Adam Fogelman, który przewodniczył Eucharystii.

Po Mszy św. w Auli Jana Pawła II dokonano uroczystego wręczenia nagród. Radio Fiat ufundowało puchary dla zwycięzców zmagań indywidualnych. II miejsce zdobył Grzegorz Chlewicki z WSD Kielce, a trzecie – Damian Kokocha z WSD salwatorianie. W Drużynowych Mistrzostwach Polski WSD Częstochowa zajęło trzecie miejsce. Ostatnim punktem zakończenia mistrzostw był koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD), który rozpoczął się o godz. 19:30. Koncert zorganizowali wspólnie klerycy seminarium sosnowieckiego i częstochowskiego.

BNO

Zobacz galerię zdjęć z koncertu TGD

Skip to content