Fot.facebook.pl/Monika Fajer

Krzysztof Witkowski, założyciel oraz dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie otrzymał nagrodę „Absolwenta Roku Politechniki Częstochowskiej”. Uroczyste wręczenie miało miejsce w piątek 25 września w Teatrze im. Adama Mickiewicza.

Poprzedziło je zaprezentowanie dziesięciu kandydatów nominowanych do tegorocznej odsłony konkursu. Laureat postrzega to wyróżnienie jako wyraz uznania ze strony swojej macierzystej uczelni.

– Mam pewne sukcesy w biznesie. Postanowiłem spróbować połączyć codzienną pracę z działalnością na polu kulturalno-społecznym. Mam nadzieję, że powołanie do życia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, ale także i inne aktywności pod szyldem tego miejsca przyczyniają się do kultywowania szeroko pojętych tradycji patriotycznych, kulturalnych i społecznych. Myślę, że miejsce to jest także niezwykle postrzegane przez młodzież – mówił Krzyszfof Witkowski.

Kolejne wyróżnienia przyznawano w kategorii „Ambasadora Absolwenta Roku Politechniki Częstochowskiej”. Za wybór zwycięzcy odpowiedzialnych jest ponad 30 osób z władz uczelni. Jako zwycięzca tegorocznej nagrody, Krzysztof Witkowski zasiądzie w gronie osób, które będą wybierały przyszłorocznych zwycięzców:

– Wszystko, co się dzieje w Muzeum i w moim życiu jest spowodowane zaufaniu, jakim obdarzam Maryję i Boga. Wiem, że Jan Paweł II był umiłowanym synem tej ziemi i traktował Matkę Bożą jak królową i własną mamę. Jako Częstochowianie mamy wielką odpowiedzialność za to miejsce – dodał założyciel i dyrektor Muzeum Monet i Medali im. św. Jana Pawła II.

Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej wybiera absolwenta roku już od 19 lat. Poza wyróżnieniem otrzymanym ze strony częstochowskiej Politechniki Krzysztof Witkowski otrzymał również nagrodę od bp. polowego Wojska Polskiego gen. bryg. Józefa Guzdka. Medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizacji misji duszpasterstwa wojskowego z okazji setnej rocznicy biskupstwa polowego w Polsce.

BNO

Skip to content