Dzisiaj około godziny 14:30, służby przyjęły zgłoszenie o alarmie bombowym na terenie Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Poproszono ludzi o opuszczenie budynku oraz go zabezpieczono, jednocześnie blokując drogę dojazdu do Galerii.

Jak opowiada jedna z ewakuowanych, czynność przebiegła sprawnie oraz spokojnie:

– Akurat byłyśmy w kinie, na seansie rozpoczynającym się o godzinie 14:00. Po dwudziestu pięciu minutach poleciał komunikat, że mamy się udać do wyjść ewakuacyjnych z powodu przyczyn technicznych. Nie było zbiegowiska, ludzie spokojnie wychodzili na zewnątrz. – dodaje ewakuowana.

Przyczyny techniczne okazały się alarmem bombowym. Na szczęście był to fałszywy alarm. Na miejscu kilku godzin pracowały policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

AK

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content