kwiaty

Wakacje to czas wypoczynku, ale żeby wypocząć, trzeba mieć za co. Dlatego wiele osób podejmuje zatrudnienie właśnie podczas wakacji, by zarobić na jakiś sympatyczny wyjazd lub poważniejsze potrzeby. Najlepiej poszukać ofert pracy jeszcze przed latem, ale jeśli szukamy czegoś na ostatnią chwilę, też coś znajdziemy. Źródłem ofert pracy tymczasowej są agencje i biura pośrednictwa pracy. Jaka posada w Częstochowie może jeszcze czekać na potencjalnego pracownika? Mówi Dorota Kowalewska-Korn, specjalista ds. rekrutacji z Agencji Pracy Beetsma:

– Dysponujemy ofertami pracy kasjera w markecie spożywczym oraz przy wykładaniu towaru. Wymagana jest aktualna książeczka sanepidowska, ponieważ pracownik ma styczność z żywnością. Jest to również praca na wakacje – można podpisać umowę na lipiec – sierpień lub lipiec -wrzesień. Trzeba mieć skończone 18 lat. W przypadku osoby niepełnoletniej, która skończyła 17 lat, wymagana jest zgoda rodziców na podjęcie pracy.

Co jeszcze jest potrzebne w pracy?

– Na pewno chęci, bo jednak jest to praca fizyczna, czy wykładanie towaru, czy praca na kasie, która też jest zaliczana do pracy fizycznej.

Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach, ale wszyscy wiemy, że praca za granicą jest lepiej płatna. Katarzyna Murawska, starszy specjalista ds. rekrutacji międzynarodowych, przedstawia możliwości legalnego zatrudnienia za granicą:

– Mamy oferty pracy przez cały rok. Jeżeli chodzi o okres wakacji, na pewno zainteresują się nimi osoby uczące się. Są to propozycje pracy w branży przetwórstwa spożywczego, ogrodnictwa, praca w magazynach, szklarniach, chłodniach.

Dodatkowym atutem przy zatrudnianiu za granicą jest na pewno znajomość języka angielskiego. Czasami jest też wymagane prawo jazdy.

Umowa jest podpisywana z agencją pośrednictwa pracy oraz z pracodawcą holenderskim.

Aktualne oferty pracy są zamieszczane na stronie internetowej www.beetsma.pl

AD

agencja pracy

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content