Głos rozsądku głosem bezpieczeństwa

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej policji w Częstochowie zainaugurował kampanię profilaktyczną „Głos rozsądku”. Akcja częstochowskiej drogówki ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Krótkie komunikaty głosowe prezentowane przez znanych aktorów, kierowców rajdowych czy wokalistę mają trafić do wyobraźni kierowców poruszających się po drogach Częstochowy i powiatu. „Głos rozsądku” Artura Barcisia, Łukasza Pieniążka, Marka Ślosarskiego, Michała Kuli, Olka Klepacza czy Teresy Dzielskiej apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę, rozwagę, rozsądek oraz przestrzeganie limitów prędkości.

Policjanci z częstochowskiej drogówki codziennie dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Oprócz licznych kontroli na drogach prowadzą również akcje profilaktyczne. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość kierowców, pieszych i rowerzystów o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów. Najnowsza akcja miała swój początek w piątek, 19 listopada.

– W Teatrze imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik zainaugurował kampanię profilaktyczną częstochowskiej drogówki „Głos rozsądku” i wspólnie z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego aspirantem sztabowym Grzegorzem Wilczyńskim podziękowali osobom, które zaangażowały się w ten policyjny projekt – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej policji w Częstochowie.

Kampania ma charakter społeczny, a jej inauguracja była połączona ze spektaklem Pannonica w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

BNO

 

Skip to content