Uczniowski Klub Sportowy „Hetman” otrzymał dofinansowanie na zakup książek do gry w szachy. Już niedługo dzieci i młodzież wiedzę czerpać będą nie tylko pod okiem swoich nauczycieli, ale również wielu innych fachowców.

Środki na rozwój klubu przeznaczyła europoseł Beata Kempa. O szczegółach mówi Monika Fajer, prezes Solidarnej Polski w okręgu 28.

– Zadzwoniła do mnie pani europoseł Beata Kempa z informacją, że chciałaby przeznaczyć fundusze na edukacje. Chodziło o wsparcie dla dzieci z okazji św. Mikołaja. Od razu pomyślałam o związku szachowym „Hetman”, który szkoli młodzież od wielu lat. Teraz młodzi szachiści będą mieli dodatkowe źródło wiedzy, przez które z pewnością rozwiną swoje umiejętności.

Uczniowski Klub Sportowy Hetman powstał przy Szkole Podstawowej nr 33 w Częstochowie. Młodych szachistów szkoli od ponad dwóch dekad i co roku szczyci się kolejnymi sukcesami swoich podopiecznych.

– Książki są już zamówione. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizujemy turniej szachowy. Publikacje, zakupione z przekazanych środków od europoseł Beaty Kempy, chcemy wręczyć dzieciom jako konkursowe upominki.

Od 1998 roku drużyny juniorskie i seniorskie Uczniowskiego Klubu Sportowego Hetman utrzymują się w różnych ligach szachowych. Dwa razy wychowankowie klubu awansowali do prestiżowej ekstraligi seniorów, w której gra 10 najlepszych drużyn z Polski. Oprócz tego klubowicze zdobyli m.in. 5 złotych medali na Mistrzostwach Śląska.

ABK

Skip to content