II Wystawa i Targi Akwarystyczne – ryby ze wszystkich rejonów świata

Obraz 002

W częstochowskim IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbywają się II Wystawa i Targi Akwarystyczne “AQUA JURA 2015”. W kilkudziesięciu akwariach wypełnionych tysiącami litrów wody można zobaczyć niezwykłe okazy ryb. – Mamy biotopy ze wszystkich rejonów świata. Są tutaj ryby bardzo różnorodne – od popularnych mieczyków – rasowych, poprzez płaszczki – ryby rzadko występujące, po drapieżne piranie. Można też zobaczyć akwarium morskie z przepięknymi rybami. (…) Na scenie odbywają się prelekcje, program mamy bardzo napięty, więc każdy może wybrać coś dla siebie – mówi Przemysław Spałek, współorganizator imprezy.
Na Targach Akwarystycznych można również zakupić najrozmaitsze przedmioty związane z akwarystyką, m.in.kamienie ozdobne czy rośliny. Obecni na Wystawie i Targach wystawcy chętnie udzielają porad związanych z założeniem i pielęgnowaniem akwarium.
Niedziela (31 maja) jest już trzecim i ostatnim dniem II Wystawy i Targów Akwarystycznych “AQUA JURA 2015”, które zakończą się dziś o godz. 16.00.