III Konkurs Skrzypcowy w Zespole Szkół Muzycznych

Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego rozpoczyna III edycję Konkursu Skrzypcowego Muzyki Polskiej. Konkurs co prawda adresowany jest do uczniów i studentów szkół muzycznych, jednak miłośnicy muzyki skrzypcowej będą mogli wziąć udział w przesłuchaniach konkursowych oraz w koncercie finałowym.

O szczegółach planowanego konkursu opowiedziała jego kierownik artystyczna, Aleksandra Szwejkowska-Belica z Zespołu Szkół Muzycznych:

III Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej rozpoczynamy już niebawem, bowiem już 11 listopada odbędą się pierwsze przesłuchania konkursowe, które rozpoczynać będzie grupa najstarsza – głównie studenci. Konkurs jest podzielony na cztery grupy wiekowe i startują w nim uczniowie od 10 do 25 roku życia.

Mimo, że konkurs ma formułę zamkniętą, obejmującą tylko adeptów szkół muzycznych, będzie można wziąć udział w przesłuchaniach konkursowych jako widownia:

Przesłuchania Konkursowe będą otwarte dla publiczności – zapraszamy serdecznie. Rozpoczynają się 11 listopada i będą trwały 14 listopada. Natomiast taki finałowy czas naszego konkursu to będzie koncert laureatów w Sali Kameralnej Filharmonii Częstochowskiej, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Odbędzie się on o godz. 18:00.

Koncert finałowy odbędzie się oczywiście w niedzielę 14 listopada, jako zwieńczenie konkursu. Tymczasem we wtorek 9 listopada o godz. 17:00 uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentują swój kunszt podczas Wieczoru Patriotycznego w Galerii Art Foto Regionalnego Ośrodka Kultury. Na obydwa koncerty wstęp będzie bezpłatny.

Skip to content